Çalışma saatlerimiz: Pzt - Cmts 8:00 - 20:00
 Ön Düzen Bölümü

Ön Düzen Bölümü

Araçların ön düzen bölümü içerisinde yer alan parçalarının bakımdan geçmesi ve tüm kontrollerinin yapılması gerekmektedir. İkinci el araç alacak olan kişilerin bu konuda dikkatli davranması gerekmektedir. Aksi halde ileride çok daha büyük sorunlara yol açabilecek olan arızalardan haberdar olmaları mümkün değildir. Ön Düzen Bölümü ile incelenecek alanlar şu şekildedir:

l Amortisör Kontrolleri

l Rotlar

l Alt Tabla Kısmı

l Akslar

l Torsiyon ve Takozlarında Analizler.

Bu kontroller ile birlikte yanal kayma, süspansiyon ve fren testleri yapılarak sürüş konforunu olumsuz etkileyecek herhangi bir faktörün olup olmadığına dikkat edilecektir. Amortisörlerin patlamış ya da arızalı olması halinde direksiyon hakimiyetinizi kaybetmenize neden olacak bazı durumları yaşayabilirsiniz. Rot ayarlarının bozulmasına neden olacak bu tür durumlara karşı tedbir alabilmek için öncelikle ekspertiz raporlarını incelemeniz gerekecektir.

Güvenliğinizi ciddi bir şekilde etkileyecek ve tehdit oluşturacak rot başları ve aks tekerlek bilyalarının aşınması gibi durumlara karşı tedbir almanızı sağlayacak detaylara göz atabilirsiniz. Kazaların oluşmasına neden olan rotlardaki boşlukların direksiyona hakim olmanızı engelleyeceğini belirtebiliriz. Tekerlek ve aks arasındaki bağlantıda önemli bir yere sahip olan rotillerin arızalanması halinde hemen tespit edileceğini belirtiyoruz.

Araçların ön tekerlek düzenlerini sağlayan alt tablolar ile arka tekerleri tutan torsiyon parçalarında gerekli incelemelerin yapılacağını belirtiyoruz. Aracın tüm yükünü çeken birimler olan aksların hasar almış olması durumunda hızla çözüm sağlanması gerekmektedir.