Çalışma saatlerimiz: Pzt - Cmts 8:00 - 20:00
 Elektronik Bölümü

Elektronik Bölümü

Otomotiv sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeleri en iyi şekilde uygulamayı başaran firmamız sayesinde Elektronik Bölümü için ekspertiz hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. Böylelikle araç üzerinde diyagnostik cihazlar kullanarak en yeni sistemlerin zarar görmeyeceği adımları atmaktayız. Sizler de ileride büyük sorunları yaşamamak ve ikinci el araçlarda güvenle adım atabilmek için bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Diyagnos testleri sayesinde araçların beynindeki arızaların tespit edilmesi mümkün hale gelmektedir. Ayrıca şanzıman beyni, airbag beyni, ABS beyni ve klima beyni de incelemeye alınmaktadır.

Şanzıman

Birden fazla şanzıman türü bulunurken, genel anlamda önemli bir kısım olduğunu belirtebiliriz. Motordan kavrama ile aldığı hareketin istenilen tork seviyesinde şaft veya diferansiyele ulaştırılması için bu kısımların doğru çalışması önemlidir. Bu nedenle de ekspertiz hizmetleri ile son durumları hakkında bilgi verilir.

Airbag

Olası bir kaza anında araçtan güvenle çıkmanız için açılacak esnek malzemeden yapılan alanlar olarak bilinir. Yaralanmaların önlenmesinde önemli olan Airbag bölümlerinin hızla açılması için kusursuz çalışması gerekmektedir.

Araç Beyni

Motorun nasıl çalıştığını denetleyen bölümdür. ECU -ECM olarak bilinen ve halk arasında ise araç beyni olarak adlandırılan kısımda tüm kontrollerden sorumlu olan parçalar bulunmaktadır. Bu parçaların arızalı olması halinde ciddi tehlikeler söz konusudur.

ABS Beyni

Daha verimli bir fren sisteminin var olduğunu gösteren parçalardır. Tekerleklerde kilitlenmelerin engellenmesini sağlar ve sürücülerin yön kontrollerini güvenle yapmalarında etkilidir. Bu kısımların bakımlarının aksatılması halinde kazalarda can kayıpları daha da artmaktadır.

Klima Kontrolleri

Yıl içerisinde iki kez bakımının yapılması gerekmektedir. Aksi halde yaz veya kış sezonlarında sürekli kullanıldığında başınıza iş açabilecek alanlardır.