Çalışma saatlerimiz: Pzt - Cmts 8:00 - 20:00
 Motor Bölümü

Motor Bölümü

İkinci el araçların kullanımında çeşitli sorunlarla karşılaşmamanız için profesyonel ekspertiz hizmetlerini sunuyoruz. Alıcı ve satıcı arasındaki dengeyi sağlayabilmek için tarafsız bir şekilde hizmetlerini sunan firmalarımız sayesinde araçların en önemli kısımlarından olan motor bölümü ile ilgili ekspertiz ve raporlama hizmetlerinden faydalanabileceksiniz.

Motor Nedir, Beygir Gücü ve Tork Önemi Nedir?

LPG, benzin veya dizel ile çalışan motorlarda yakıtın ısı enerjisin mekanik enerjiye çevirmesiyle verimli bir sonuç elde edilmektedir. Aracın gücünün ispat edilmesinde beygir gücü değeri ve tork değeri önemlidir. Motordan tekerleğe doğru itme gücünün tork olarak adlandırıldığını belirtebiliriz. Bu parçaların zamanla aşınmasından dolayı ciddi sıkıntıların yaşanabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle özellikle ikinci el araçları almadan önce motor bölümü için ekspertiz taleplerinde bulunmalısınız. Böylece geçmişte yaşanan arıza veya kazaların ardından nasıl bir hasarın kaldığını net biçimde görebilirsiniz.

Motor Performanslarının Ölçümleri ve Kontroller

Ekspertiz firmalarımıza başvurduğunuzda dinamometre kullanımı ile motorun gücüne ilişkin bazı testler gerçekleştirilecektir. Herhangi bir arızalı parçanın olması halinde aracın gücünün nasıl etkileneceğine dair detayları elde edebilirsiniz. Motor bölümü için yapılan işlemlerin sonucunda elde edeceğiniz raporda:

l Vuruntu kontrollerini,

l Turbo kontrollerini,

l Egzoz dumanı kontrolü ve motor üfleme kontrollerini,

l Motor soğutma suyunun son durumunu ve genel yapısını,

l Motorun performansını ve arızalarını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Böylece bu kontrollerin ardından araçları çok daha güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz.