Çalışma saatlerimiz: Pzt - Cmts 8:00 - 20:00
 Araç Alt Bölümü

Araç Alt Bölümü

İkinci el araç alımlarınızda profesyonel bir ekspertiz firması tarafından gerekli kontrollerin yapılmasını sağlamalısınız. Araç alırken ciddi sorumluluk gerektiren işlerin içerisinde olduğunuzu unutmamalısınız. Eğer herhangi bir parçası değişmişse veya kayıtlarda olmayan bir kaza söz konusu ise bu durumları ortaya çıkaran ekspertiz raporlarında araç alt bölümü ile ilgili değerlendirmelere göz atabilirsiniz. Bu konuda uzman olan çalışanlar tarafından yapılacak analizler ve yorumlamalar neticesinde daha sağlıklı sonuçları elde edebilirsiniz. Araç alt bölümü için yapılacak bazı testler :

l Rot Başı Kontrolleri

l Aks Körüklerinin Kontrolü

l Motor takozları kontrolü

l Belirgin Yağ Kaçağı Kontrolü şeklindedir.

Rot Başı Kontrolleri

Rot başında meydana gelen gevşemeden veya aşınmadan dolayı ya da direksiyon dişli kutusunun arızalanmasından ötürü aracı sürdüğünüz esnada direksiyonda boşluk oluşabilir. Böyle bir durumda çeşitli riskler ve kazalar söz konusu olacaktır. Bu nedenle sıkça kontrol edilmesi gereken bu alanlarda meydana gelen yıpranmalara karşı çözüm üretilmesi gerekmektedir. Direksiyona daha fazla hakim olmanızı sağlayacak rot ayarlarının yapılması önemlidir. Tekerlerin yol tutuşunu daha güçlü hale getirecek olan bu işlemler sayesinde kavrama oranı artacaktır. Tekerleklerde meydana gelen aşınmaların bu sayede önlenmesine olanak verilecektir. Araçlarınızla dönüş yapacağınız esnada direksiyonun kendisini toplaması için bu tür ayarların ihmal edilmemesi ve zamanında yapılması gerekmektedir.

Rotil Kontrolleri

Ekspertiz hizmetlerinde araç alt bölümü için dikkat edilen diğer bir alan ise rotil kontrolleridir. Yol esnasında aracın dönmesi için hareketleri rot aracılığıyla alan ve direksiyon mafsalına iletilmesini sağlayan bu alanlarda gres yağ ile bakım işlemleri yapılmalıdır. Aracı lift üzerine alacak olan çalışanlarımızın direksiyon bağlantılarını inceleyerek herhangi bir gevşemeye yer vermeyeceğini görebilirsiniz.